Noutăți

Premianții olimpiadelor zonale 2017

Premianții olimpiadelor zonale 2017

Locul I

Nr. Nume, prenume elev Grupa Disciplina Profesorul
1. Rusu Raluca Magdalena CON 1601G Chimia Moțpan Valentina
2. Trofim Iuliana CON 1503G Chimia Moțpan Valentina
3. Guma Nina FIN 1407 G Chimia Moțpan Valentina
4. Babă Nicoleta FB 1609 G Geografia Nicodim Dinna
5. Cireș Natalia CON 1504 G Istoria Breahnă Taisia
6. Balta Ian FIN 1506 G Fizica Duca Maria
7. Miron Maria CON 1405 G Matematica Mîrzenco Tamara
8. Crivorucenco Maria FIN 1510 G

Limba română (școala alolingvă)

Popa Zinaida

 

Locul II

Nr. Nume, prenume elev Grupa Disciplina Profesorul
1. Grigoraș Arina FB 1610 G Limba și literatura rusă Guseinov Tamara
2. Godea Maxim FIN 1508 G Chimia Moțpan Valentina
3. Lungu Alexandrina FIN 1406 G Geografia Colța Valentin
4. Stroici Elena FIN 1507 G Fizica Cernițan Constantin
5. Postolachi Vasile INF 1511 G Matematica Basiul Anatolie
6. Chetraru Cristian PAP 1613 G Informatică Gîncu Silviu
7. Țurcanu Mihai INF 1413 G Informatică Bagrin Diana
8. Cornos Denis FIN 1409 G Istorie Breahnă Taisia
9. Chiriliuc Tatiana FIN 1510 G Limba română (școala alolingvă) Popa Zinaida
10. Gîscă Mădălina CON 1503 G Limba franceză Știrbu Viorica
11. Leca Anastasia CON 1404 G Limba franceză Popesco Lidia
12. Oboroc Nicoleta FIN 1406 G Limba engleză Cazacu Diana
13. Pușcă Elena FIN 1508 G Limba engleză Tîrsînă Daniela

Locul III

Nr. Nume, prenume elev Grupa Disciplina Profesorul
1. Sorchicean Ana CON 1502 G Biologie Cerguța Ludmila
2. Șevcenco Adrialina FIN 1406 G Biologie Cerguța Ludmila
3. Boșca Tudor FIN 1407 G Limba și literatura română Cozaru Valentina
4. Guțu Lilia FB1609 G Limba franceză Știrbu Viorica
5. Macari Valeria CON 1402 G Limba franceză Popesco Lidia
6. Bancu Vlada FIN 1409 G Limba franceză Inculeț Liliana
7 Marceva Irina FIN 1411 G Limba engleză Cazacu Diana

Mențiune

Nr. Nume, prenume elev Grupa Disciplina Profesorul
1. Znamenscaia Xenia FIN 1510 G Limba și literatura rusă Guseinov Tamara
2. Balandina Vlada FIN 1411G Limba și literatura rusă Guseinov Tamara
3. Buga Mihai CON 1503 G Geografia Colța Valentin
4. Horea Pavel CON 1401 G Geografia Colța Valentin
5. Ivancișina Tatiana CON 1403 G Fizica Duca Maria
6. Pînzaru Ana-Maria CON 1604 G Fizica Duca Maria
7. Ivasiuc Arina CON 1501 G Matematica Melnic Angela
8. Faras Taimoor INF 1512 G Informtică Zatîca Alexandru
9. Rusnac Ecaterina FIN 1411 G Limba română (școala alolingvă) Popa Zinaida
10. Colun Arina FB 1609 G Limba engleză Tîrsînă Daniela
11. Bostan Andrei INF 1512 G Limba engleză Coropcean Svetlana

Elevii calificați la olimpiada republicană la Economie

Nr. Nume, prenume elev Grupa Profesorul
1. Bezvolev Ana Maria CON 1602G Iacob Natalia
2. Erhan Aura Maria CON 1602G Iacob Natalia
3. Samborschi Victoria FB 1609G Iacob Natalia
4. Chirița Ionela CON 1602G Bugenko Galina
5. Damian Simona PAA 1611G Bugenko Galina
6. Guțu Lilia CON 1603G Bugenko Galina
7. Caluja Anastasia FB 1610G Guțu Livia
8. Codiță Cătălina CON 1604G Nagy Moldovan Ana
9. Țîmbaliuc Adriana IPF 1605 G Nagy Moldovan Ana
10. Marțev Cristina CON 1603 G Nagy Moldovan Ana

Comentarii la subiect: