Noutăți

Cupa Asociaţiei Colegiilor

Cupa Asociaţiei Colegiilor - la ecuator

Sunt  în plină desfăşurare competiţiile sportive, organizate sub auspiciile Cupei Asociaţiei colegiilor "ProCollegium".

Prima probă - volei băieţi a fost mai dificilă pentru echipa Colegiului Financiar-Bancar. Pe lângă tragerea la sorţi mai puţin favorabilă, care ne-a clasat în cea mai puternică subgrupă, echipa a şi avut ghinionul să piardă doi cei mai buni jucători din cauza traumelor, fapt ce a şi generat locul modest ocupat - poziţia 5-6 în clasamentul general din 12 echipe participante.

Echipa de fete a fost mai propmtă în valorificarea şanselor acordate reuşind un loc trei din 7 echipe ale competiţiei. (Despre aceste competiţii vezi afla mai multe în publicaţia Sport Plus din 22 martie 2011).

Până în prezent cea mai bună prestaţie a avut echpa de baschet- băieţi, care a obţinut locul 2 din 13 echipe  participante, fapt datorat şi contribuţiei antrenorului  Alexandru Ciocan.

Felicitări tuturor echipelor Colegiului şi suntem în aşteptarea  noilor performanţe.